Na Štědrý den opět hořely hlavně vánoční stromečky

Přestože deštivé počasí snížilo během Štědrého dne počet výjezdů hasičů k požárům, požáry od vánočních stromečků se nevyhnuly ani letošním Vánocům.

hasic-a-kocka.

Jedna osoba při nich dokonce přišla o život. Celkem vyjeli hasiči dne 24. prosince k 44 požárům, které si vyžádaly jeden lidský život a 17 osob se při nich zranilo. Mezi další výjezdy patřily zásahy u dopravních nehod, těch bylo 44 a technické zásahy v počtu 183. Celkem vyjeli hasiči během včerejšího dne ke 297 událostem, což zhruba odpovídá dlouhodobému dennímu průměru. Nárůst o 13% zaznamenaly včera pouze technické zásahy.

Nejvíc požárů bylo na Štědrý den v Plzeňském a Ústeckém kraji – oba kraje měly po šesti požárech. Naopak pouze jediný požár měli hasiči v Pardubickém kraji.

Od půlnoci do dnešní 7 hodiny ranní vyjížděli hasiči ještě k 7 požárům, při nich už se nikdo nezranil.

Vybrané včerejší požáry vánočních stromečků – zdroj HZS hl. m. Prahy:

  • V bytě na Černém Mostě hořel vánoční stromek, hasiči museli evakuovat 19 osob.

Na Štědrý den od 17:42 hodin, v ulici Doležalova v Praze 14, zasahovaly dvě jednotky u požáru vánočního stromku v bytě panelového domu. Požár byl rychle uhašen, hasiči ale museli evakuovat z domu celkem 19 osob, 8 osob prohlédla na místě posádka ZZS.

Hasiči také zachránili 4 kočky a psa. Požár poškodil vybavení bytu a způsobil škodu 200.000 korun. Příčinou byla nedbalost při používání otevřeného ohně.

Foto: https://photos.app.goo.gl/RWXGi6jx5R5USFFh6

  • Při požáru vánočního stromu v bytě v Praze 2 zemřela jedna osoba, další tři zraněné osoby hasiči předali ZZS.

V 17:56 hodin dne 24. prosince 2018 zasahovaly dvě jednotky pražských hasičů v ulici Lucemburská v pražských Vinohradech u požáru vánočního stromku a vybavení bytu obytného domu. Při požáru byla nalezena mrtvá osoba, další tři zraněné osoby jsme předali do péče ZZS.

Požár byl lokalizován za 20 minut po příjezdu jednotek, z domu se před příjezdem hasičů evakuovalo deset osob. Proč začal hořel vánoční strom zjišťují vyšetřovatelé hasičů a Policie ČR, pravděpodobně ale vznikl od prskavky. Požár způsobil škodu asi 400.000 korun.

Foto: https://photos.app.goo.gl/JWVQHwLDTHL6b2uT9

  • Požár stromku v Praze 6 naštěstí nezpůsobil vážnou škodu.

U požáru vánočního stromku v bytě v ulici Čs. armády v Praze 6 zasahovala v 20:13 hodin na Štědrý den jednotka z Petřin a HÚOPH. Požár byl rychle uhašen a obešel se bez zranění.

Celý článek (zdroj)